ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Anička s Anežkou se zúčastnily regionální soutěžě v cizích jazycích

Ve středu 10. května se Anežka Lyková a Anička Černá zúčastnily regionální soutěže – Jazyky hrou na ZŠ Mládežnické v Havířově. Letos se jí zúčastnilo více než 120 soutěžících ze základních i středních škol z celého regionu a týmy tak soutěžily v jazyce anglickém, ruském, německém a francouzském. Jako v minulých ročnících plnili soutěžící deset úkolů v časovém limitu 3 minut.
Tématem letošního ročníku byla móda a vše s ním spojené. Soutěžící si tak ověřovali slovní zásobu, poslechové dovednosti, gramatické jevy, své čtenářské dovednosti a další. Soutěžní disciplíny byly mnohdy velice zábavné a kreativní. Naše děvčata uspěla v tvrdé konkurenci a ze 32 soutěžních dvojic z jazyka anglického skončila na krásném osmém místě. Gratulujeme!!!
Mgr. Bohdana Konečná