ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Poprvé na fyzikální olympiádě

Naše škola po dlouhé době vyslala svého zástupce do okresního kola fyzikální olympiády. Byl jím Libor Štrohalm z 8. třídy. Takto popisuje své zkušenosti:

„Postup do okresního kola si musí člověk tvrdě vybojovat. Může sice pracovat doma a má na to dost času (od října do února), ale musí se prokousat 13 příklady a 2 experimentálními úlohami. Nejhorší je, že každá škola má jinak sestavené učivo a já předem věděl, že příklady z termiky nezvládnu. Toto učivo bereme až v 9. třídě. Pokud to mám na závěr zhodnotit, tak za mě to bylo fajn. Jen doufám, že příští rok se ke mně přidají i další spolužáci.“

Liborovi velmi děkujeme za reprezentaci školy a oceňujeme jeho odvahu pustit se do tak náročné soutěže.

Mgr. Latoňová, Libor Štrohalm