ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Anglicko-badatelský kemp – pokusy, výlet do Opavy i pozorování u rybníka

Třetí den našeho kempu jsme věnovali rostlinám. Jako správní badatelé jsme hledali v atlasech a zakreslovali jsme si vybrané rostliny do deníku. V angličtině jsme si pak povídali o žravé housence.
Ve čtvrtek jsme jeli na výlet do Opavy. V památníku Petra Bezruče jsme navštívili edukační program k výstavě obrazů Zdeňka Buriana. A pak jsme se vydali do jazykové školy FAKTUM, kde nás paní ředitelka seznámila s chodem jazykové školy a děti se naučily anglickou říkanku.
V pátek jsme na vycházce u rybníku využili nové pomůcky – pozorovací kelímky s lupou. Děti pozorovaly mravence, komáry, pavouky, mušky. Dokonce se paní učitelce Sabině podařilo chytit šídlo. Pro děti bylo velkým překvapením, že i ve vodě je možné toho hodně pozorovat – třeba znakoplavku nebo malé černé broučky. Odpoledne děti objevily díky zašifrované mapě i badatelův poklad. Kdo ví, co se jim z něho vylíhne?
Doufáme, že jsme dětem zpříjemnily jeden týden prázdnin a rodičům trochu ulehčily náročný covidový rok.
paní učitelky Sabča, Jiřka a Zdiška

https://photos.google.com/share/AF1QipMc6pIUqt5tuLLnAgflkixwRLLjOIbyXdGPGjrF4_2JS42T5FhxBW0vnFrxXpt2tA/photo/AF1QipP9XeLLQCij4rsmsAR38iOOpM2VVSFWhz6nX0Yl?key=akdLQU1tenQxaHIwSUlyU2tDMVNEZHVIWTdDNXhn