ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Výlet 1.A k vodníku Slámovi

Ve středu 16.6. se žáci 1.A vypravili na svůj první školní výlet. Sluníčko nám svítilo a tak se parta 15 dětí vydala vstříc společnému dobrodružství. Nejprve museli zvládnout pěší 4,5 km túru, která zčásti vedla také cyklostezkou do Lhoty, kde první zastávkou byl místní obchod, který nám všem poskytl studené osvěžení v podobě nanuku. Vysloužili jsme si pochvalu p. prodavaček za slušné chování a hladký průběh placení útraty u pokladny (finanční gramotnost:-). Naše cesta poté vedla už do Mlýna vodníka Slámy, kde jsme posvačili, odpočinuli a šli se podívat na zvířátka, přečetli jsme si místní pověst o vodníku Slámovi a mlynáři, osvěžili jsme si nohy v řece, pohráli si na dětském hřišti, zahráli hry a společně unaveni sluníčkem i výšlapem jsme vyrazili na vlak, který nás dovezl zpět do Háje.

Všichni jsme si výlet užili a už se těšíme na další společná dobrodružství.

1.A a Andrea Hubáčková, Marta Formánková a praktikantka Aneta Ryncarzová