ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Kniha pod stromeček – Jak nám narostla křídla…

Každý příběh vetkaný do knihy by měl mít začátek, který zaujme, vtáhne čtenáře do děje.

Na začátku akce Kniha pod stromeček byla chuť dětí číst a touha pedagogů nabízet ke čtení krásné a hodnotné knihy. A tak vznikl nápad zorganizovat čtenářské odpoledne, přizvat ke spolupráci rodiče a získat pro školní knihovnu nové knihy.

Příběh v knize pokračuje, do děje vstupují další postavy, autor chystá prostor pro zápletku.

I v našem příběhu se k prvním nadšencům přidávají další pedagogové, kteří s dětmi vyrábějí výrobky na vánoční jarmark, vybírají vhodné knihy, chystají výzdobu, občerstvení. Zapojují se i rodiče, nosí buchty, bábovky, mufiny.

Zápletka v knize, dramatický vrchol, čtenář napínavě hltá řádky. Jak to dopadne? Zvítězí dobro? Nebo nechá autor závěr na fantazii čtenáře?

Už je tady den D. Poslední přípravy a vítejte všichni, kteří jste se rozhodli podpořit nás svou účastí na dílnách, nákupem knih, nákupem výrobků, úsměvem, potleskem. I my jsme jak napnutý čtenář četli ve vašich tvářích. Četli jsme v nich radost ze setkání, ze spolupodílení se na dobré věci, radost z dětí, které vystupovaly. Četli jsme správně? Snad ano. Díky Vám všem jsme získali do školní knihovny knihy za 17 000 Kč. Moc Vám ze srdce děkujeme, za nás i za všechny děti v naší škole. Jaký je tedy závěr našeho příběhu? Doufám, že žádný konec nemá. Doufám, že v to čtvrteční odpoledne 14. prosince šlo o začátek spousty malých příběhů, které jsou ukryty v darovaných knihách a které čekají na své malé i větší čtenáře.

Už se moc těším na lednové dílny čtení…

Tak jako autor knihy v závěru děkuje všem, kteří mu se psaním či vydáním knihy pomohli, i já bych chtěla  poděkovat

všem rodičům či příznivcům školy, kteří koupili škole knihu,

všem, kteří nákupem výrobků na knihy přispěli,

všem rodičům, kteří přinesli občerstvení nebo výrobky k prodeji,

SRPD za pomoc při prodeji občerstvení a za výborný vánoční punč,

děvčatům a chlapcům z II. stupně za pomoc před, při i po akci :o),

všem žákům, kteří vystupovali, i kolegyním, které vystoupení chystaly,

svým kolegům a kolegyním za jejich nadšení a pečlivou přípravu celého odpoledne,

panu řediteli za podporu a zapojení ,

všem, kteří si přišli vyzkoušet dílny čtení,

a všem lidem dobré vůle, kteří vystupujícím dětem tleskali a na závěr si s námi zazpívali koledy.

Cítíme se obdarováni nejen knihami…

 

EPILOG: 

Anglický spisovatel John Ruskin řekl: „Knihy jsou pro lidi tím, čím jsou pro ptáky křídla.“
Děkujeme, že jste nám pomohli, aby nám naše křídla mohla narůst. Poletíme…

 

Za realizační tým ZŠ Háj sepsala
Jiřina Hrbáčová

 

JAK TO VYPADALO:

GALERIE KNIH A VÝROBKŮ: