Mgr. Martin Jurkas

Je absolventem oboru učitelství historie a společenských věd na Ostravské univerzitě. Již během svého studia získal první zkušenosti ve školství jako asistent pedagoga na ZŠ. Následně dva roky působil jako učitel dějepisu, výchovy k občanství a výchovy ke zdraví na další ZŠ v Ostravě. Na obou školách se podílel na řízení žákovského parlamentu, kde chtěl v žácích podnítit ducha demokratického myšlení – snažil se žáky naučit, že demokracie přináší nejen práva, ale i povinnosti.

Mezi jeho zájmy patří sport, především florbal, kterému se aktivně dříve věnoval jako hráč a později i lektor. Dále společně se svou manželkou rád cestuje a poznává nová místa, především ta, která jsou spjata s historií.