Markéta Sofková

Vystudovala Sportovní gymnázium v Ostravě a dále pokračovala na Vyšší odborné škole AHOL se zaměřením na finanční poradenství, kterému se profesně věnovala téměř deset let. V průběhu mateřské dovolené si rozšířila svou profesní kvalifikaci a úspěšně absolvovala vzdělávací program akreditovaný MŠMT a to, „Studium pedagogiky“. Jelikož se tomuto oboru chtěla aktivně věnovat a našla v něm zalíbení, nastoupila v dubnu roku 2017 na ZŠ Háj ve Slezsku, kde s velkým nadšením pomáhá dětem se speciálně vzdělávacími potřebami. Jelikož ji tato práce velmi naplňuje, stále pokračuje v rozšiřování svého vzdělání v rámci inkluze  zaměřené na děti s SVP a taktéž i v oblasti výpočetní techniky. Mezi její záliby patří hlavně sport, ke kterému získala vztah již na základní škole, a to v prvé řadě volejbal, k němuž se dodnes ráda vrací. Se svou rodinou se snaží trávit volný čas aktivně, zejména pak turistikou, jízdou na kole, na lyžích aj. Ve vzácných chvílích volna se také ráda ponoří do četby literatury.