Mgr. Šárka Prokšová

Vystudovala obor učitelství 1. stupně  na Pedagogické fakultě v Ostravě. Pracuje především s malými dětmi, na kterých má ráda jejich upřímnost a bezprostřednost  Někdy je úsměvné, že děti řeknou vše, co mají na jazyku,    a vyřeší se tím i některé nepříjemné věci. Odměnou za společně odvedenou práci je jakýkoli úspěch žáka.  Práce s dětmi ji baví, proto ji dělá již 29 let. Ve volném čase ráda čte, chodí do přírody, jezdí na kole, což je vždy účinný zdroj, jak  dobít energii a vyčistit si hlavu. Řídí se heslem „S úsměvem jde všechno líp a všechno zlé je k něčemu dobré.“ V Jilešovicích se narodila, do hájecké školy sama devět let chodila, po vysokoškolských studiích krátce působila na ZŠ Opava-Kylešovice a po mateřské dovolené se opět ráda vrátila. Upřímně si váží toho, že zde může učit.