Mgr. Jiří Karen

Vystudoval učitelství pro střední školy kombinace francouzský jazyk – historie na Filozofické fakultě Ostravské univerzity a kulturní dramaturgii se zaměřením na divadlo na Slezské univerzitě v Opavě. Následně si dodělal certifikát CAE z anglického jazyka. Působil také jako režisér, dramatik a herec amatérských divadelních souborů.

V současné době doktorandem didaktiky dějepisu na Ostravské univerzitě. Spolupracuje s Jedním světem na školách Člověka v tísni, didaktickým oddělením Ústavu pro studium totalitních režimů a platformou Učitelé za klima. Občas publikuje v internetovém Deníku Referendu a dalších médiích. Mezi jeho koníčky patří včelaření, četba či deskové hry. Ve své výuce se snaží aplikovat moderní pedagogiku zaměřenou na rozvoj kompetencí a gramotností namísto tradičního důrazu na memorování faktografie.